NICS 3 Results

Winsplits

Routegadget

	Brown 7.4km 220m			
1	Shane Lynch	        M40	CORKO	00:55:35
2	Valdas Tilunas	        M45	3ROC	01:06:44
3	Steven Linton	        M55	NWOC	01:06:47
4	Conor Short	        M21	CNOC	01:07:58
5	Ivan Millar		        LVO	01:09:59
6	Aine McCann	        W21	LVO	01:18:35
7	Angus Tyner	        M50	SET	01:19:29
8	Graeme Francis	        M55	LVO	01:24:40
9	Michael Burton	        M60	LVO	01:24:50
10	Christopher McClure	M18	LVO	01:28:34
11	Olivia Baxter	        W21	LVO	01:35:35
12	Frantisek Tauchman	M40		01:35:49
13	Stephanie Pruzina	W55	LVO	01:36:13
14	George Savell	        M21	LVO	01:51:14
15	Sarah Knight	        W21	LVO	01:56:13
16	Des Fletcher	        M60	NWOC	02:19:31
17	Declan Logue	        M45	NWOC	02:41:36
	Chris Colwell	        M21	LVO	m18
	James Earnshaw	        M21	LVO	m2-23
	Billy Fyffe	        M65	FERMO	m23
				
	Blue 6.5km 200m			
1	Zoe Tyner	        W20	SET	01:19:37
2	Gordon Fallis	        M45	FERMO	01:21:28
3	Moire O'Sullivan	W45	LVO	01:22:13
4	Damian Gribbin	        M50	FERMO	01:24:21
5	Mark Earnshaw	        M55	LVO	01:31:05
6	Greg McCann	        M55	LVO	01:32:54
7	Anastasia Mahlych	W16	LVO	01:33:03
8	Tivon Tyner	        M18	SET	01:35:33
9	Mark Pruzina	        M55	LVO	01:35:36
10	Bobby Smyth	        M50	NWOC	01:36:35
11	Joe McClure	        M50	LVO	01:40:44
12	Geoffrey Collins	M55	LVO	01:41:23
13	Heather Cairns	        W55	LVO	01:41:56
14	Stephen Gilmore	        M60	LVO	01:42:48
15	Philip Baxter	        M70	LVO	01:43:03
16	Colin Smith	        M55	LVO	01:47:45
17	Andrew Lennox	        M40	LVO	01:53:15
18	Kenny Weir	        M60	LVO	01:54:14
19	Henry Montgomery	M55	LVO	02:21:28
20	Luke Collins	        M20	LVO	02:30:40
21	Sharon Dickenson	W45	LVO	02:41:53
				
	Green 4.7km 120m			
1	Charlie Reid	        M60	NWOC	01:09:53
2	Helen Baxter	        W65	LVO	01:10:31
3	Per-Olov Elovsson	M60	FIN	01:17:46
4	Dave Richardson	        M60	FIN	01:20:20
5	Fred Hamond	        M70	LVO	01:24:41
6	Carol Black	        W55	LVO	01:31:14
7	Peter Howe	        M60	NWOC	01:33:00
8	Tommy Burke	        M65	FIN	01:33:51
9	Alison Collins	        W55	LVO	01:39:14
10	Kathryn Walley	        W60	FIN	01:43:01
11	Jane Wilson	        W50	LVO	01:45:27
				
	Short Green 3.2km 80m			
1	Richard McCourt	        M75	LVO	00:44:53
2	Ruth Blair	        W55	NWOC	00:48:19
3	Francis O'Reilly	M60	FERMO	00:50:30
4	Cecil Armstrong	        M70	LVO	01:05:57
5	Daphne Hamond	        W65	LVO	01:50:27
	Anyta Richardson	W65	FIN	m5-8
	Tish McCann	        W60	LVO	m3 rtd
				
	Light Green 4.4km 105m			
1	Aaron Sheridan	        M21	FERMO	01:10:14
2	Frantisek Tauchman	M12		01:15:04
3	Brendan Cormican	M45	LVO	01:21:35
4	Aodh King	        M10		01:21:51
5	Aaron King	        M40		01:21:53
6	Daniel Sheridan	        M21	FERMO	01:32:44
7	Lauren Howe	        W21	NWOC	01:46:14
8	Alfie Tyner	        M12	SET	02:08:50
	James Ewart	        M12	LVO	m13
	Adrian Coyle	        M45	FERMO	m8
				
	Orange 3.3km 55m			
1	Jana Tauchmanova	W35		01:22:04
2	Sumesh Erikandath	M35		01:23:09
3	Lydia Mitchell	        W16		01:44:13
4	Gabrielle King	        W55	FIN	01:51:42
5	Jenny Orr	        W70	LVO	02:06:00
	Orla Lynch	        W12	LVO	m3-8
	Jim Fallis	        M70	FERMO	m4
	Klara Tauchmanova	W12		rtd
	Katerina Tauchmanova	W10		rtd
				
	Yellow 2.1km 25m			
1	Aran Power	        M10	LVO	00:27:23
2	Sam Lennox	        M14		00:36:47
				
	White 1.4km 15m			
1	Cahal Power	        M10	LVO	00:16:04
2	Colin Parke	        M10	FERMO	00:18:33
3	Alex Parke	        M10	FERMO	00:18:34
4	Simon Tauchman	        M10		00:22:08
n/c	McNamee Connie	        W70	LVO	00:38:26